602-717-860

e-mail: biuro@meblekuchennepoznan.pl

Pytania i odpowiedzi

Jak stylowo i funkcjonalnie zaprojektować kuchnię?

Najważniejsza jest ergonomia – na wygodę wpływa wiele czynników, takich jak odpowiednie rozplanowanie przyłączy, oświetlenie czy wybór kolorystyki (by sprzyjała kuchennym pracom i domowej atmosferze). Bierzemy pod uwagę wszystko, kierując się także Państwa sugestiami.

Duże znaczenie ma lokalizacja okna w kuchni. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest zaplanowanie go od północy. Dlaczego? Kuchnia to najcieplejsze miejsce w domu, a letnie gotowanie przy źle umiejscowionym oknie może zamienić się w upalny horror. Okno i ilość wpadającego światła pozwala również dopasować odpowiednią kolorystykę. Jasne kolory optycznie powiększają małe pomieszczenia, a ciemne – zapobiegają nieprzyjemnym odbiciom i rażeniu w oczy w słonecznej, dobrze oświetlonej kuchni.

Co ze stylem? Choć oferujemy Państwu indywidualne rozwiązania, możecie Państwo wybrać również z najpopularniejszych rozwiązań, takich jak:

  • kuchnia retro – dominuje drewno i stylowe dodatki, a urządzenia kuchenne są zabudowane,
  • kuchnia nowoczesna – proste formy i szeroki wybór materiałów, od drewna po metal i szkło. Nowoczesne kuchnie charakteryzuje duża funkcjonalność i nieograniczone możliwości projektowania,
  • kuchnia high-tech – chłodna stylistyka, w której dominują metal i szkło. Uwidocznione sprzęty AGD i prostota mogą sprawiać wrażenie „kuchennego laboratorium”.

Projektowanie kuchni to zaawansowany proces, ale lata doświadczenia pozwalają nam skutecznie sprostać wszelkim Państwa potrzebom i uwagom. Dlatego zapraszamy do kontaktu!